if(function_exists('fhs_display_front')) { echo fhs_display_front(); }
lut
14
2014

Google Drive – jak synchronizować wiele kont?

Google Drive standardowo umożliwia synchronizację zasobów z jednym urządzeniem (jeden Google Drive <-> jeden komputer). Co w sytuacji, kiedy mamy prywatny i firmowy Google Drive? Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest przełączanie się pomiędzy dyskami i synchronizowanie pojedyncze, ale czy to nas zadowala?

Rozwiązaniem jest podłączenie jednego Google Drive jako folder w drugim, za pomocą udostępnienia. Jak to zrobić? Najpierw zastanawiamy się, który będzie naszym głównym dyskiem. Następnie:

1. Na swoim podrzędnym  Google Drive, udostępniamy foldery sobie samemu.
udostepnij_1

2. Wysyłamy zaproszenie do siebie jako właściciela konta głównego i zaznaczamy opcję 'Może edytować’.
udostepnij_2

3. Przechodzimy do konta głównego. Tworzymy folder, który będzie naszym podrzędnym Google Drivem.
folder

4. Teraz możemy przejść do udostępnionych sobie plików i folderów podrzędnego Google Drive.
przenies_1

5. Zaznaczamy to co z podrzędnego Google Driva pochodzi.
przenies_2

6. I przenosimy do wcześniej utworzonego folderu.
przenies_3

I to wszystko, możemy w pełni korzystać z dostępu do wielu kont za pomocą aplikacji Google. Miłej pracy z połączonymi dyskami. Zobacz też inne sposoby.

Pytania i uwagi pisz w komentarzach.

O Autorze: Henryk Marjak

Adiunkt w Katedrze Analizy Systemowej i Finansów, Wydziału Ekonomicznego ZUT w Szczecinie. Z wykształcenia elektronik (Politechnika Szczecińska) i doktor nauk ekonomicznych (SGGW).

5 komentarzy+ Dodaj komentarz

  • Twoje rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę – Wszystko co dodamy do udostępnionych folderów i tak zabierze przestrzeń z podstawowego konta. jedynym wyjściem pozostaje nadal upload przez przeglądarkę.

    • Tak to jest zasadnicza wada. Ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów:-) Dla mnie ważna jest wygoda w korzystaniu z kilku dysków. Mam jeden duży instytucjonalny, w nim mam mały prywatny.

  • Hmm, właśnie próbuję skonfigurować dostęp w ten sposób – dziękuję za artykuł, okazał się pomocny. Niestety jest drobny problem, o ile sama konfiguracja nie nastręcza trudności to po jej wykonaniu zaczynają się kłopoty z właścicielami plików. Konkretnie: udostępniam pewien folder z konta A i podpinam go gdzieś na koncie B – właścicielem folderu i zawartości jest oczywiście konto A. Teraz na podpięty folder ładuję jakieś pliki za pomocą konta B – właścicielem tych plików jest już konto B. No i po cofnięciu udostępnienia folderu dla konta B zaczynają się cuda. W pierwszej chwili myślałem, że pliki konta B są z niego kasowane, jednak po drugiej próbie efekty były jeszcze bardziej zadziwiające, mianowicie został jedynie plik, którego właścicielem jest konto B, natomiast pozostałe wyparowały – być może ma to związek z faktem, że konto B samo sobie odebrało uprawnienia (za drugim razem; za pierwszym zrobiłem to z konta A). Tak czy inaczej faktem jest, że pliki znikają, co gorsza nie ma ich chyba ani w koszu żadnego z kont Google ani żadnego z komputerów, które się z tymi kontami synchronizowały. Czy zetknąłeś się dotychczas z takim problemem i masz jakieś sugestie, jak go rozwiązać? Z góry dziękuję.

    • Niestety nie spotkałem się z takim problemem.
      W moim przypadku wszystko poszło jak po sznurku.

      Popróbuje coś poknuć i popsuć.

      Pozdrawiam
      H. Marjak

  • Witam,

    Mam taki problem. Podłączyłam dawno temy dysk google pod maila do którego nie znam hasła ani nawet adresu udostępniając pliki na komputerze.

    Teraz kiedy chce podłączyć inny dysk/email nie jestem w stanie tego zrobić.

    Mimo usunięcia dysku, drive nie zaczytuje nowego „wiodącego” adresu.

    Może jakaś podpowiedz?

Napisz komentarz