if(function_exists('fhs_display_front')) { echo fhs_display_front(); }
lut
15
2014

PDF-XChange Viewer — jak zmienić nazwę użytkownika?

Jeśli ktoś zastanawiał się jak zmienić nazwę użytkownika PDF-XChange Viewer gdy korzystamy z dostępu na wielu urządzeniach, to tu znajdzie rozwiązanie. PDF-XChange Viewer to świetny czytnik pdfów, umożliwiający m.in. przenoszenie zaznaczeń tekstu oraz notatek tworzonych w trakcie opracowywania literatury do innych aplikacji. Jeśli chcemy skorzystać z możliwości w połączeniu z Docear, a pracujemy na wielu komputerach, to konieczne jest ustawienie tego samego użytkownika PDF-XChange Viewer na wszystkich, aby notatki i zaznaczenia zostały do Docear poprawnie zaimportowane.

Docear to znakomite narzędzie do zarządzania literaturą naukową w oparciu o mapy myśli. Mapy myśli tworzone są w trakcie opracowywania literatury, notatki i zaznaczenia mogą być przenoszone z czytnika PDF-XChange Viewer. Na podstawie opracowanej literatury można tworzyć mapę artykułu naukowego. Strukturę oraz notatki utworzone jako mapa myśli możemy następnie wyeksportować do pliku tekstowego w wielu formatach – rtf, odt, doc. W ostatniej fazie prowadzenia badań naukowych, czyli w trakcie pisania, umożliwia utworzenie bibliografii zgodnie z wybranym stylem CSL (na razie opracowany dodatek do MS-Word, w trakcie opracowania dodatek do LibreOffice Write).

Rozwiązanie jest proste, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowane. Oczywiście można sobie poradzić, tworząc na urządzeniu, na którym działamy gościnnie, użytkownika systemowego o odpowiedniej nazwie. Ale nie zawsze mamy takie uprawnienia, a poza tym po co się przemęczać. Problem w tym, że nazwa użytkownika PDF-XChange Viewer jest nieedytowalna, pobrana z systemu. Trywialność rozwiązania polega na podaniu odpowiedniej nazwy w polu Nazwisko i imię (Edycja->Preferencje->Identyfikacja->Nazwisko i imię).

PDF-XChange Viewer preferencje

I tyle w temacie.

O Autorze: Henryk Marjak

Adiunkt w Katedrze Analizy Systemowej i Finansów, Wydziału Ekonomicznego ZUT w Szczecinie. Z wykształcenia elektronik (Politechnika Szczecińska) i doktor nauk ekonomicznych (SGGW).

Napisz komentarz